Kraków gotuje się na wybory

Najważniejszym z trudnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze miasta nie są przygotowane do tak ogromnego natężenia ruchu, jaki został zapoczątkowany przez zwiększenie się ilości aut na polskich szosach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych inwestycji jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli polepszyć zadowolenie krakowian a także poprawi całość infrastruktury miasta.

Wśród okolicznych gmin, nowe projekty drogowe jakie realizuje Kraków mocno się wybijają. Mieszkańcy w plebiscycie wypowiedzieli się za metrem, ale zanim ono zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych inwestycji trzeba podkreślić:
całkowicie elektryczną nitkę autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Poza tym, w perspektywie rozwoju Kraków ma remont przynajmniej kilkanaście nowych dróg dojazdowych między już wybudowanymi połączeniami i remonty istniejących tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w komunikacji i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Trzeba zaś pamiętać, że bez inwestycji jakość dróg nie może się poprawić i by było wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.centrum konferencyjne w Krakowie
Inwestycje w rozwój transportu to nie jedynie następne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i odporna. (jednym z takich wzorów może być odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale również komunikacją miejską. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na świetnej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie wygodnie i przyjemnie.

Comments are closed.